Katedra Systemów Inteligentnych

Współpraca z przemysłem

  • dr hab. inż. Jacek M. Czerniak, prof. uczelni

Kierownik Katedry Systemów Inteligentnych w Instytucie Informatyki. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Po studiach pracował jako programista działy R&D w amerykańskiej korporacji Lucent Technologies Poland sp. z o.o. Był stypendystą konkursu Staż Sukcesem Naukowca – 7-miesięczny staż w firmie P.W.Telesytem, 2011 (marzec - wrzesień). Pracował w ramach projektu Voucher badawczy - „Generowanie ocen opisowych z użyciem inteligencji obliczeniowej” dla firmy VanDan, 2012. Stale utrzymuje kontakty z przedsiębiorcami regiony (podpisał 7 listów intencyjnych o współpracy z przemysłem). Współpraca z TelDAT sp. z o.o. w projekcie NCBiR POIR.01.01.01-00-0078/17-00. Jest aktywnym organizatorem Organizacji Otoczenia Biznesu m.in. Fundator i pierwszy prezes: Fundacja Rozwoju Mechatroniki oraz sygnatariusz porozumienia kooperacyjnego Klaster Innowacji Mechatronicznych. Aktualnie pracuje jako analityk danych w TelDAT sp. z o.o. Stale wspomaga przedsiębiorców w pisaniu wniosków na projekty BiR.

  • dr inż. Łukasz Apiecionek, prof. uczelni

Współpracuje z firmą TELDAT Sp. z o.o. sp.k. od 2003 roku, najpierw jako specjalista ds. projektowania systemów teleinformatycznych, następnie kierownik Pracowni Systemów Sieciowych, Zastępca, a następnie Dyrektor Departamentu Innowacyjnych Technologii Informatycznych. W ramach współpracy z firmą wypromował dwie prace magisterskie pracowników firmy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, projektował, wykonywał i wdrażał rozwiązania w Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

  • mgr inż. Wojciech Dobrosielski, asystent

W latach 2003-2006 pracował jako inżynier oprogramowania przy projektowaniu systemów informatycznych i automatyki przemysłowej. Od 2008 do 2011 pracownik zatrudniony w Zakład Systemów Inteligentnych, Instytut Badan Systemowych PAN w Warszawie, prace przy generowaniu języka naturalnego, teorii argumentacji i reprezentacji wiedzy. Brał udział w programie Rozwój nauki – rozwojem regionu - stypendia i wsparcie towarzyszące dla mazowieckich doktorantów w 2013. W ramach którego współpracował z przedsiębiorstwem ENIGMA, ProfiRank.com z Warszawy. W ramach programu "Krok w przyszłość” - Stypendia marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego w roku akademickim 2014/2015 współpracował z firmą Werther Sp. z o.o.. Uczestniczył w projektach: Staż Sukcesem Naukowca I edycja - Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Voucher badawczy - Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców w Bydgoszczy. Od 2015 pełni funkcję prezesa zarządu stowarzyszenia o nazwie Klaster Innowacji Mechatronicznych. Od 2019 roku współpracuje z przedsiębiorstwem Polskie Radio S.A.

  • mgr inż. Dawid Ewald, asystent

Zaangażowany w prace Organizacji Otoczenia Biznesu m.in. jest członkiem porozumienia kooperacyjnego Klaster Innowacji Mechatronicznych, stale współpracuje z Fundacją Rozwoju Mechatroniki. Wykonuje ekspertyzy innowacyjności w projektach informatycznych i mechatronicznych. Aktualnie pracuje w Departamencie Innowacyjnych Technologii Informatycznych TelDAT sp. z o.o. Aktywnie wspomaga przedsiębiorców w pisaniu wniosków na projekty NCBiR.